99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2185Nie polecam9

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Producenci

Wymiana siedziska miękkiego – sprawdź, jak wymienić pasy tapicerskie!

Moda na renowację mebli trwa w najlepsze. Co więcej – nic nie wskazuje na to, by zainteresowanie odnawianiem starych komód albo siedzisk miało po prostu minąć. Potykasz się o kilkunastoletni fotel albo trzymasz w piwnicy komplet nieużywanych już krzeseł? Sięgnij po pasociąg i inne, niezbędne narzędzia i sprawdź, jak dać im drugie życie! Szybko przekonasz się, że czeka Cię coś więcej niż fascynująca zabawa!

Warto dać drugie życie meblom!

Fotel babci albo dziadka w Twoim domu? Jeśli odpowiednio o niego zadbasz, stanie się modnym elementem aranżacji! Dlaczego warto poświęcić czas i własnoręcznie odnowić stary mebel? Przede wszystkim – na jego wartość sentymentalną. Inne argumenty za, to unikatowość fotela, satysfakcja ze zrealizowanego projektu i rozwój własnych umiejętności. Zanim jednak zaczniesz pracę, koniecznie sprawdź (jeszcze w teorii!) jakie zadania na Ciebie czekają i kiedy niezbędny okaże się pasociąg.

Odnawianie fotela – o czym musisz pamiętać?

Odnawianie starego fotela to szereg zadań, które musisz wykonać, dbając o precyzję i estetykę pracy. Niezbędne będą wymiana tapicerki i naprawa pękniętych elementów. Nie możesz zapomnieć także o odpowiednim naciągnięciu pasów. Jak zrobić to prawidłowo? Najlepiej usuwając stare pasy i zastępując je nowymi. Niedopuszczalne jest zszywanie starych elementów, zwłaszcza jeśli zależy Ci na komforcie i bezpieczeństwie użytkowania „nowego” mebla. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak krok po kroku wymienić i naciągnąć pasy w siedzisku miękkim.

Naciąganie pasów krok po kroku

Naciąganie pasów w siedzisku miękkim, wbrew pozorom nie jest trudne. Zwłaszcza jeśli postępujesz zgodnie z poniższą instrukcją. Zatem – od czego zacząć? Wyjmij gwoździe mocujące materiał pokryciowy, zdejmij ten materiał i usuń wyściółkę, a następnie – pozbądź się zniszczonych pasów. Jak nałożyć nowe?

Mocowanie pasów zacznij od środka, dbając, by ich nakładanie odbywało się jednocześnie na lewo i na prawo od pasa środkowego. Przerwa pomiędzy kolejnymi pasami powinna umożliwiać ich swobodne przeplatanie. Na tym etapie prac niezbędny okaże się pasociąg. Proste narzędzie pozwoli Ci zadbać o równomierne naciągnięcie wszystkich pasów, a tym samym – zapobiec zniekształceniom ramy i naderwaniom materiału. Dzięki temu odnowiony fotel będzie wytrzymały i wygodny. Tak przygotowane pasy należy przybić gwoźdźmi z półokrągłą główką, dbając, by zostały wbite naprzemiennie. Taki zabieg pozwoli Ci zminimalizować ryzyko pęknięcia ramy. Kiedy pasy tapicerskie będą na swoim miejscu, zamocuj kolejne warstwy układu tapicerskiego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl