99,5% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2354Nie polecam11

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Producenci

Jak zrobić zagłówek pikowany domowym sposobem? Cztery proste kroki do sukcesu!

Zagłówek pikowany najczęściej znajduje się przy łóżku, ponieważ jest doskonałym oparciem dla głowy podczas czytania książki, oglądania telewizji lub rozmowy w pozycji leżącej. Ramy łóżka wyposażone w taki seryjny dodatek są bardzo drogie, dlatego istnieje dużo tańsza alternatywa. Można samodzielnie pobawić się w majsterkowicza - dziś więc podpowiemy, jak zrobić zagłówek pikowany w domowym zaciszu!

Na początek, przygotuj potrzebne narzędzia i materiały

Każda dobrze wykonana praca wymaga odpowiedniego przygotowania. Ma to szczególne znaczenie, gdy chcesz zrealizować zadania techniczne. Z pewnością stworzenie zagłówka pikowanego jest stosunkowo łatwą czynnością, do której potrzebujesz kilku akcesoriów oraz odrobiny sprawności manualnej. Na początek musisz zgromadzić:

wkrętarkę z wkrętami różnej grubości

nożyk tapicerski

drewnianą sklejkę o grubości minimum 10 mm

materiał do obicia

pinezki tapicerskie

watolinę

gąbkę minimum 20 mm

klej tapicerski

zszywacz tapicerski

młotek

Jak zrobić zagłówek pikowany? Zacznij od stworzenia podstawy

Zagłówek pikowany musi posiadać stelaż, który pomoże zachować sztywność konstrukcji. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie obecnej ramy łóżka, szczególnie tej części, gdzie znajduje się głowa. Do niej należy przykręcić zakupioną wcześniej drewnianą sklejkę. Przed pójściem do sklepu dobrze jest wszystko dokładnie wymierzyć i zlecić profesjonalne przycięcie sklejki pod wymiar. Następnie przy pomocy wkrętarki skręcić te dwa elementy ze sobą.

Krok drugi - docięcie gąbki oraz przymocowanie watoliny z materiałem do sklejki

Jak zrobić zagłówek pikowany w drugim kroku? Zacznij przede wszystkim od docięcia gąbki pod wymiar sklejki. Następnie z drugiej strony sklejki, która nie będzie oparciem, przymocuj watolinę z materiałem. Dalej przy pomocy zszywacza tapicerskiego połącz wszystko ze sobą, ale pamiętaj o zostawieniu odpowiedniej partii materiału na frontalną część. Na tym etapie ostatnią czynnością jest posmarowanie frontu klejem tapicerskim i przyklejenie gąbki do sklejki.

Krok trzeci - po wyschnięciu kleju czas naprężyć materiał na zagłówku

Teraz nadszedł czas na krok trzeci, czyli równomierne naprężanie materiału na całym zagłówku. Warto podejść do tego spokojnie, metodycznie i z użyciem sporej ilości zszywek tapicerskich. Szczególną uwagę należy zwrócić na rogi zagłówka, ponieważ w tym miejscu tkanina powinna być idealnie napięta oraz przymocowana do sklejki. Gdy uda się zakończyć tę czynność, pora przejść do pikowania zagłówka.

Krok czwarty - pikowanie zagłówka

Już prawie koniec, ponieważ zostały elementy ozdobne. W kroku czwartym musisz wymierzyć, gdzie dokładnie i w jakiej odległości od siebie ma być pikowanie zagłówka. Najlepiej użyć do tego miarki, żeby dokładnie oznaczyć sobie każde miejsce, w które trafi pinezka tapicerska. Rekomendujemy wbijanie pinesek od środka zagłówka, ponieważ w ten sposób materiał zachowa swoje napięcie. Nie ma minimalnej i maksymalnej liczby pikowań, ponieważ wszystko zależy od Twoich upodobań.

Jak zrobić zagłówek pikowany? Potrzeba cierpliwości i odrobiny czasu!

Teraz już wiesz, jak w czterech prostych krokach zrobić zagłówek pikowany. Najprawdopodobniej zajmie Ci to około dwóch godzin. Warto skorzystać z pomocnej dłoni drugiej osoby i podejść do tematu w sposób metodyczny, a przede wszystkim cierpliwy. Lepiej coś dwa razy zmierzyć niż źle przymocować. Powodzenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl